Technologia

Zaciski klinowe

żabka klinowa tempoNajbardziej niezawodny system, zapewniający wytrzymałość o takiej wartości, jaką posiada rodzaj zastosowanego pręta zbrojeniowego (o średnicy 6-12mm).

Do wykonania ściągu szalunkowego możemy stosować zarówno pręty gładkie jak i żebrowane.

Każdy odpad pręta na budowie, z pomocą naszych zacisków może stanowić mocny ściąg szalunkowy!!!

Sekretem zapewniającym solidne kotwienie pręta jest opatentowany system podwójnego perforowanego klina, który po dobiciu młotkiem

dodatkowo dociska i zazębia się w pręcie – tym mocniej im mocniejsze występuje naprężenie, co obrazuje szkic widoczny obok.

Klin wykonany jest z bezpiecznego, nieodpryskującego pod wpływem uderzeń młotka stopu.ślady po zacisku klinowymW zależności od średnicy oraz rodzaju stali taki zacisk może wytrzymać naprężenie do 45kN ale ze względów bezpieczeństwa maksymalne obciążenie nie powinno przekraczać 25kN.

Zaciski sprężynowe

Żabka sprężynowa Nr3APodstawową zaletą zacisków sprężynowych jest przede wszystkim ich szybkość montażu, co w dobie dzisiejszego deficytu siły roboczej i potrzeby szukania oszczędności, jest niewątpliwie  znaczącym atutem.

Choć montaż zacisków klinowych zajmuje tylko kilka sekund więcej, tutaj nie musimy stosować młotka.

Elementem blokującym pręt w zacisku, jest zębatka mimośrodowa, która jest wstępnie dociskana do pręta przez solidną sprężynę.

Wraz z ze zacisk sprężynowy Nr3Azwiększającym się parciem betonu na szalunek, zębatka coraz mocniej zagłębia się w pręcie uniemożliwiając jego wysunięcie się z zacisku.

Ponad pół wieku doświadczenia pozwoliło dopracować produkt do perfekcji pod względem doboru odpowiednio hartowanych materiałów, kształtu zębatek, sposobu spawania i paru innych detali, tak że zaciski Tempo nie mają sobie równych.

Dostępne są dwie wersje zacisków sprężynowych. Typ Nr 3A jest usztywniony trójkątnym żabka sprężynowa Nr3pornikiem umieszczonym pomiędzy stopką a uchwytem mimośrodowym. ale może być tylko napinazacisk sprężynowy Nr3ny kluczem dźwigniowym. Zacisk Nr 3 nie posiada wzmocnienia ale dzięki temu może być napinany zarówno kluczem dźwigniowym, jak i bardziej poręcznym kluczem śrubowym.